Pomeranian Boo kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo Fiyatları

Pomeranian Boo, kabarık kürkü ve sevimli suratı ile dikkat çeken dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Pomeranian, Spitz ırkının en küçük üyesidir. İlk olarak İzlanda’da ortaya çıkmıştır ve ortaya çıktığı dönemde kızak köpeği olarak kullanılmıştır. Ortaya çıktığı dönemler boyutları, günümüzde popüler olan minyatür boyutlar değildi. Bu köpeklerin boyutu evde yaşamaya başladıktan sonra küçüldü. 3 farklı boyutu olan bir ırktır ve yarışmalarda daha çok büyük ırkı kullanılır. Ancak günümüzde en çok sahiplenilen köpekler minyatür boy olanlardır. Pomeranian Boo, 1870 yılında İngiliz Kennel Club tarafından tanınmıştır. Popülerliğini kazandığı dönem ise Kraliçe Victoria tarafından sahiplenildiği dönemdir. 1800’lü yıllarda Amerika’ya götürülen bu köpekler, gittiği tüm ülkelerde popülerlik kazanmıştır. Amerika’da 1911 yılında Amerikan Pomeranian Boo kulübü açılmıştır. Ortaya çıktığı dönemlerde yeterince popüler olmasa da Kraliçe Victoria tarafından sahiplenildikten sonra dünya çapında tanınan popüler bir köpek olmuştur. Amerika, Asya ve Avrupa’da evde beslemek için en çok tercih edilen köpeklerdir. Küçük boyutları daha popüler olsa da standart boy olan köpekler de hala yarışmalarda kullanılan popüler köpeklerden biridir.

Pomeranian Boo Yavru

Pomeranian Boo yavru iken sahiplendiğinizde evine alışmasına daha kolay olacaktır. Yetişkin olan Pomeranian Boo köpekler, yabancılara karşı mesafelidir ve sahibine çok bağlıdır. Bu nedenle yetişkin bir köpeği sahiplendiğinizde evine alışması ve sahibini tanıması daha zor olabilir. Pomeranian Boo fiyatları köpeklerin fiziksel özellikleri, eğitimleri ve sağlık durumu etkenlere göre belirlenir.

Pomeranian Fiziksel Özellikleri: Pomeranian, dünyanın en küçük köpek ırklarından biridir. İlk ortaya çıktığında boyutları küçük değildi ancak evde yaşamaya başladıktan sonra boyutları küçüldü. Günümüzde en çok tercih edilen köpekler, minyatür boyutta olan Pomeranian köpeklerdir.

 • Pomeranian Boo ortalama 20 cm kadar büyür ve ortalama 2-3 kg olabilir.
 • Kafaları bedenlerine göre daha küçük, burunları hafif sivri, kulakları diktir.
 • Bacakları boyutu ile orantılı şekilde kısadır.
 • Gözleri ve burnu koyu renklidir.
 • Tüyleri kabarık, uzun ve yumuşak bir dokuya sahiptir.
 • Tüy renkleri beyaz, siyah, sarı, gri olabilir.
 • Renkleri yavruyken daha açıktır ve yetişkin olduğunda tüy rengi koyulaşır.
 • Yüzünün yanlarında yanaklarını daha geniş gösteren tüyleri vardır.
 • Tüylerinden dolayı kilolu görünseler de oldukça minik bir bedene sahiplerdir.
 • Fiziksel olarak hassas köpekler oldukları için evde beslenmesi gerekir.
 • Tüyleri iki katmanlı ve kuyruğu uzundur.

Pomeranian Boo Karakter Özellikleri: Pomeranian Boo, inatçı karakteri ile tanınan bir köpektir. Bu nedenle köpek eğitimi konusunda deneyimli değilseniz eğitim verme aşamasında zorluk yaşayabilirsiniz. Köpeklerin ırklarına göre genel karakter özellikleri olsa da bu özellikler köpeklere ve eğitimlerine göre değişiklik göstermektedir.

 • Enerjisi çok yüksektir ve evde sürekli hareket halinde olur.
 • Oyun oynamayı, yürüyüş yapmayı çok severler.
 • Egzersiz ihtiyacını evde karşılayabilse de günde 1 saat kadar dışarı çıkarmalısınız.
 • Birçok köpek cinsinin aksine çocuklarla arası iyi değildir. Bu nedenle çocuklu ailelerin sahiplenmesi tavsiye edilmez.
 • Yabancıla karşı uyumludur.
 • Girdiği ortamlara kısa sürede adapte olacaktır. Onunla gittiğiniz her evde kendi eviymiş gibi oyun oynar ve eğlenir.
 • Diğer köpek cinslerine karşı saldırma eğilimi gösterebilir ve yabancı bir köpek gördüğünde havlar.
 • Kedilerle arası iyidir. Yavruyken sahiplenerek sosyalleştirdiğinizde bir kedi ile aynı evi paylaşabilir.
 • Havlama eğilimi olsa da sesi yüksek değildir. Bu nedenle apartmanda da besleyebilirsiniz.

Pomeranian Boo Eğitimi: Pomeranian Boo, zeki, uyumlu, sevecen ve neşe dolu bir köpektir. Eve geldiği andan itibaren pozitif enerjisini hissedebilirsiniz. Tüm küçük ırk köpekler gibi hassas bir yapıya sahiptir ve sert komutlar almaktan hoşlanmaz. İnatçı olduğu için eğitim aşamasında zorluk yaşayabilirsiniz. Oldukça uyumlu bir karaktere sahiptir ve evine geldiğinde alışması çok kısa sürer. Temel itaat eğitimi verdiğinizde sözünüzden çıkmaz. İlk aşamada sadece sahibinden komut alması ve sahibini tanıması önemlidir.

Pomeranian Boo Sağlık: Bu köpekler, kalça çıkığı, dirsek çıkığı, diz kapağı çıkığı, göz ve kalp problemleri hastalıklarına yatkındır. Düşmemesine, evde zarar göreceği eşyaları bırakmamaya ve göz bakımına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Yatkın olduğu hastalıklar tüm köpeklerde görüleceği anlamına gelmemektedir. Ancak olma ihtimaline karşı sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Sağlığına dikkat ettiğiniz sürece ortalama 15 yıl kadar yaşamaktadır.

Pomeranian Boo Tüy Bakımı: Tüy yapısı ile dikkat çeken bu köpekleri sahiplendiğinizde tüy bakımına ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Tüyleri uzun, parlak, yumuşak bir yapıya sahiptir. Yanaklarında ve bacaklarında da tüyler vardır. Tüy dokusunun bozulmaması için her gün köpek fırçası ile fırçalamalısınız. 6 haftada bir kez yıkayabilirsiniz. Yıkarken kullandığınız ürünlerin özel köpek şampuanları olması gerekmektedir. Derisine zarar verecek ürünler kullanmalısınız.

Pomeranian Boo Bakımı: Diş hastalıkları, göz hastalıkları ve deri hastalıklarına yatkın bir köpektir. Minik bir bünyesi vardır ve göründüğü gibi çok hassas bir köpektir. Bu nedenle diş, tırnak, tüy bakımı gibi bakımlarının tümüne çok dikkat etmeniz gerekir. Bakımı düzenli yaptığınız sürece daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz.

Pomeranian Boo Beslenme: Tüm köpeklerin beslenme düzenine dikkat edilmesi gerekse de küçük ırk bir köpek sahiplendiğinizde beslenmesi için ekstra özen göstermeniz gerekir. Sindirim sistemi hassas olan bir köpek olduğu için evde yapılan yemekleri vermemelisiniz. Mama seçimi yaparken sağlığına ve yaşına uygun özel, kaliteli mamalar tercih etmelisiniz. Yavruyken günde 3 öğün, yetişkinken 1 öğün verebilirsiniz.

Pomeranian Boo Çocuklarla ve Evcillerle İletişimi: Pomeranian Boo köpekler, çocuklarla iletişimi iyi olmayan bir ırktır. Bu nedenle çocuklarla baş başa kalmaması tavsiye edilir. Kedilerle arası iyidir ve bir kedi ile ev arkadaşlığı yapabilir. Diğer köpeklere karşı ılımlı değildir. Köpek gördüğünde havlama ve saldırma eğilimi gösterebilir. Köpeğinizi yavruyken sosyalleştirdiğiniz çocuklarla ve diğer hayvanlarla iletişimi daha iyi olabilir.

Pomeranian Boo Egzersiz İhtiyacı: Çok hareketli ve enerjik bir köpektir. Egzersiz ihtiyacı yüksektir. Ev içerisinde sürekli hareket halinde olacağı için egzersiz ihtiyacını evde karşılayabilir. Ancak günde 1-2 saat kadar dışarı çıkarmanız daha sağlıklı olacaktır. Yeni ortamlara girmeyi ve sosyalleşmeyi sever.

Pomeranian Boo Yalnız Kalabilir Mi: Evde yaşamak için uygun bir mizacı vardır. Evde yalnız kalabilir ancak ilgiyi çok sevdiği için uzun süre yalnız kalması stres yaşamasına neden olur. Psikolojik bunalıma girdiğinde davranış problemleri ile karşılaşabilirsiniz. İlgisiz ve yalnız kalması ağlamasına, küsmesine ve depresyona girmesine neden olmaktadır.

Pomeranian Çok Havlar Mı: Küçük köpek ırklarının birçoğu havlama ve ısırma eğilimi fazla olan köpeklerdir. Pomeranian Boo, havlama eğilimi gösteren bir köpek olsa da evde yalnız kalmadığı sürece çok havlamaz. Bu nedenle apartmanda besleyebilirsiniz. Tehlike sezdiğinde, farklı bir köpek gördüğünde havlar.

Pomeranian Boo Sahiplendirme

Pomeranian Boo sahiplendirme sitemiz üzerinden köpek ilanlarını takip edebilirsiniz. Sahipleneceğiniz köpeklerin özellikleri, sağlık durumu, şeceresi gibi bilgiler detaylı olarak ilanların altında paylaşılır. Sahipleri ile iletişime geçerek köpekler hakkında öğrenmek istediğiniz farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pomeranian Boo fiyatları tüm köpeklerin fiyatlarında olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Sahipleneceğiniz köpeklerin farklı özelliklerine göre fiyatlar belirlenir. Köpek fiyatları sahipleri tarafından belirlenmektedir. Tüy rengi, şeceresi, safkan olması gibi etkenlerle değişen fiyatları vardır. Safkan olmayan ve sağlık durumu iyi olmayan bir köpeği ortalama 5.000 TL’ye alabilirsiniz.

Pomeranian Boo yavru ve yetişkin olmasına göre de fiyatları değişen bir köpektir. Bu köpekleri yetişkin olarak sahiplenseniz de bakımında zorluk çekmezsiniz. Sahiplerine bağlılardır ancak girdikleri ortamlara kolaylıkla uyum sağlarlar. Evine geldiğinde oyun oynamaya başlar ve sürekli hareket halinde olur. Enerjisi çok yüksek olduğu için ona yetişmekte zorlanabilirsiniz.

Pomeranian Boo cinsi bir köpek sahiplenmek istiyorsanız bu köpekler hakkında bilmeniz gereken en önemli etken inatçı bir yapısı olmasıdır. İnatlaşmaya başladığında sahibini de dinlemez ve kafasına koyduğu şeyi mutlaka yapar. Bu durumda ona karşı anlayışlı olmanız gerekir. Sert davranmanız, agresif yaklaşmanız onun eğitiminde doğru bir davranış olmayacaktır. Köpeğinize karşı her zaman ılımlı, sevecen ve nazik olmalısınız.

Sahipleneceğiniz köpeklerin bakımlarının zor olduğunu unutmamanız gerekir. Tüy bakımı, beslenme düzeni, sağlık kontrolleri gibi bakımlarının tümü için zamanınız olmalıdır. Aynı zamanda onu evde uzun süre yalnız bırakmanız psikolojik olarak bunalıma girmesine neden olacaktır. Stres yaşadığında davranış problemleri ortaya çıkabilir ve kontrol etmekte zorluk çekebilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpek İlanları

Pomeranian Boo, üç farklı boyutu olan bir köpek olsa da günümüzde daha çok minyatür boyutu tanınmaktadır. Spitz ırkının en küçük üyesi olduğu için “cüce Spitz” adını almıştır. Dünyanın en küçük köpeklerinden biridir ve hassas bir bünyesi vardır. Bu nedenle bakımı zor olan bir köpektir. Pomeranian Boo köpek ilanları arasında yavru ve yetişkin köpek ırkları vardır. İlanlar altında köpeklerin özellikleri hakkında bilgiler yayınlanır.

Pomeranian Boo sahiplendirme sitemiz üzerinden sahiplenebileceğiniz köpek cinslerinin tümünü inceleyebilirsiniz. İlanlarla birlikte köpek cinslerinin özellikleri, eğitimi, bakımı gibi konuları da sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer ilk kez köpek sahiplenecekseniz Pomeranian Boo karakteri ve bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu köpekler birçok küçük köpek ırkına göre eğitimi zor olan bir köpektir.

Köpek ilanlarını incelediğinizde aynı ırk köpeklerin fiyatlarının oldukça farklı olduğunu görebilirsiniz. Tüm köpeklerin fiyatları değişiklik gösterir ve fiyatların değişmesine neden olan farklı etkenler vardır. Şecere belgesi olan safkan Pomeranian Boo fiyatları daha yüksektir. Köpeğin safkan olmaması ve sağlık durumunun iyi olmaması gibi etkenler fiyatlarının düşük olmasına neden olur. Bu köpeklerin fiyatları 5.000 TL ve 20.000 TL arasında değişik göstermektedir.

Dünyanın en popüler 10 köpeğinden biri olduğu için oldukça değerlidir. Öğrenmeye açık olması ve zeki olması, daha fazla sahiplenilmesine neden olmuştur. Bu köpekler, bekçi köpeği ya da av köpeği olmak için uygun bir karaktere sahip değildir. Süs köpeği olarak tanınırlar ve evde yaşayabilirler. Bahçede yaşamak için dayanıklı değillerdir.

Pomeranian Boo Fiyatları Yavru

Pomeranian Boo fiyatları yavru ve yetişkin olmasına göre değişiklik gösterir. Diğer köpek ırklarının aksine yetişkin bir Pomeranian Boo sahiplendiğinizde evine ve sahibine kısa sürede alışacaktır. Sahibini tanıması için kısa sürelik bir eğitim vermeniz yeterlidir. İlk aşamada sadece sizden komut almalıdır. Sahibi ile arasında bir bağ oluştuktan sonra sözünden çıkmaz ve uyum sağlar.

Pomeranian Boo fiyatları, tüm köpek ırklarının fiyatlarında olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Köpek fiyatlarının belirlenmesinde dikkat edilen farklı etkenler vardır. Satılık Pomeranian Boo fiyatları şeceresi, eğitimi, yaşı, safkan olmasına göre değişir. Şecere, köpeklerin soyundan gelen kişileri gösteren ve kökenini net olarak gösteren bir belgedir. Bu nedenle şecereli olması daha pahalı olmasına neden olur.

Yavru Pomeranian Boo Bakımı: Köpek sahiplenirken uyumlu bir köpek olduğunu bilseniz de karakter özelliklerini tanımalı ve onların karakterlerine uygun bir eğitim vermelisiniz. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre çok daha hassastır. Yavru bir köpek sahiplendiğinizde veya köpeğiniz doğum yaptığında bakımına ayrıca özen göstermelisiniz.

 • Yavru köpekler 10-12 haftadan sonra sütten kesilir ve annesinden ayrılabilir.
 • Köpeklerin ailesi ile arasındaki bağ insanlar kadar duygusal değildir. Bu nedenle annesinden ayrıldığında bunalıma girmez ve ağlamaz.
 • Köpeğin evine alışması için ilk aşamada yatağının yanına sıcak su torbası koyarak daha rahat uyumasını sağlayabilirsiniz.
 • Oyuncukları, yemek kabı ve su kabı yatağının yakınlarında olmalıdır.
 • Evi gezmek istediğinde engel olmayın ve tanımasına yardımcı olun.
 • Yavru köpeklerinizi veterinere götürerek aşı takvimi oluşturmalı, yaşı, kilosu ve sağlık durumuna göre bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.
 • Mama ölçüsünü her zaman kilosuna göre belirlemeniz gerekir.
 • Yavruyken günde 3 öğün mama verebilirsiniz. Süt, peynir, yoğurt gibi gıdalarla beslenebilir.
 • Yavru köpeğinizi 1 aylık olana kadar yıkamamanız tavsiye edilir. Daha sonra 6 haftada bir kez yıkayabilirsiniz.
 • Mamaları, fırçası, şampuanı kaliteli ve köpekler için özel üretilen ürünler olmalıdır.
 • Tırnakları uzun olduğunda yürümesine engel olur ve eşyaları tırmalar. Bu nedenle tırnaklarını düzenli olarak kesmelisiniz.
 • Hijyenik bir ortamda yaşaması, tozlu havalarda dışarı çıkarılmaması gerekir. Gözleri çok hassastır ve enfeksiyon hastalıklarına yatkınlıkları vardır.

Pomeranian Boo Ücretsiz İlan Ver

Köpek sahiplendirmek için aracı olduğumuz sitemiz üzerinden ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. Pomeranian Boo ücretsiz ilan ver başlığına tıklayarak köpeğinizin görsellerini ekleyebilir, özellikleri, sağlık durumu, şeceresi gibi bilgilerini ilanın altında paylaşabilirsiniz. Sahiplenildiğinde sağlık kontrolleri yapılacak olsa da sağlık problemi varsa yeni sahibine bilgi vermeniz önemlidir. Sağlık sorunu olan köpeklerin bakımı ve beslenme düzenine dikkat edilmemesi halinde hastalıkları ilerleyebilir.

Pomeranian Boo fiyatları sahipleri tarafından belirlenir. Köpek fiyatlarının belirlenmesinde dikkate alınan etkenlere göre fiyat belirleyebilir ve ilanınızda paylaşabilirsiniz. Yayınlamış olduğumuz ilanlar için ücret alınmaz ve köpeğiniz sahiplendirilene kadar ilanınız yayınlanmaya devam eder.

Satılık yavru Pomeranian Boo ilanı verdiğinizde köpeğinizin karakterini ve özelliklerini detaylı olarak paylaşarak yeni sahiplerine yardımcı olabilirsiniz. Köpek satışı için iletişim bilgilerinizi sitemiz üzerinden paylaşabilirsiniz.

Pomeranian Boo Kaç TL?

Köpek sahiplenmek için ilanlarımızı incelediğinizde fiyat aralıklarının oldukça farklı olduğunu görebilirsiniz. Aynı ırk olmasına rağmen köpek fiyatları arasında 5.000 TL kadar büyük farklıklar olabilir. Bunun sebebi köpek fiyatlarını etkileyen birçok etken olmasından kaynaklanmaktadır. Pomeranian Boo kaç TL: Pomeranian Boo köpeklerin fiyatları 7.000 TL ve 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Pomeranian Boo fiyatları belirlenirken dikkate alınan en önemli etkenler şeceresi ve safkan olmasıdır. Safkan ve şecere belgesi olan köpeklerin fiyatları yüksek olacaktır. Tüy rengi, eğitimi, yaşı, sağlığı gibi etkenler de fiyatların belirlenmesinde dikkate alınmaktadır.

Satın alacağınız köpeklerin fiyatlarını etkileyen faktörleri sitemiz üzerinden ilanların altında öğrenebilirsiniz. Bu köpeklerin fiyatları ortalama 10.000 TL kadar olsa da sahipleri tarafından farklı fiyatlar verilebilir.

Pomeranian Boo Sahibinden Ücretsiz

Pomeranian Boo, kökeni çok eskiye dayanan ve 1800’lü yıllardan itibaren tanınarak dünyanın en popüler köpeklerinden biri olan değerli bir ırktır. Popülerliğini kaybetmeyen bu köpekler, dünyanın en değerli 10 köpeğinden biridir. Bu nedenle Pomeranian Boo sahibinden ücretsiz ilanlar yok denecek kadar azdır. Genellikle ücretli sahiplendirilirler ve fiyatları birçok köpek ırkına göre daha yüksektir.

Sitemiz üzerinden inceleyebileceğiniz Pomeranian Boo fiyatları, ortalama 10.000 TL kadardır. Fiyatlar arasında 5.000 TL kadar farklılıklar söz konusu olabilir. Bunun nedeni köpeğin safkan olmasına ve özelliklerine göre fiyatların değişiklik göstermesidir.

Pomeranian Boo ilanları yavru ve yetişkin kategorileri olarak düzenlenmiştir. Sahiplenmek istediğiniz köpeğin özelliklerini aratarak istediğiniz özellikte köpeklerin ilanlarına sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İlanlarla birlikte sahipleneceğiniz köpeklerin özellikleri, bakımı, sağlık durumu gibi bilgileri de öğrenebilirsiniz.